Powrót do strony głównej

Obóz w Livigno 22 listopada – 1 grudnia 2019 (archiwum)

Oferta

Spotkajmy się w Livigno! Rozległej dolinie górskiej, znanej z dogodnych warunków do uprawiania sportów zimowych, w której na dodatek często gości słońce. W miejscu, w którym przygotowywanych jest około 35 km tras i w którym, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych, gwarantowane jest przygotowanie sztucznie naśnieżonej pętli.

Mieszkać będziemy w odrestaurowanym, klimatycznym, typowo górskim domu z początku XX wieku, w przytulnych 3* apartamentach w świetnej lokalizacji! 200 m od tras biegowych i około 2 km od centrum miejscowości, dzięki czemu z jednej strony skorzystamy w pełni z naturalnych walorów górskiej miejscowości, a z drugiej – będziemy mogli z łatwością wybrać się na zakupy lub kolację. Każdy będzie mógł w dowolnym czasie wskoczyć na biegówki – nie będziemy ograniczeni potrzebą dojazdu i związanymi z nią niedogodnościami organizacyjnymi.

Codziennie zabierzemy Was na zajęcia z doświadczonym trenerem StartSki, Jakubem Mrozińskim, który od wielu lat prowadzi instruktaże indywidualne i grupowe, odpowiada za merytoryczną stronę dość już dobrze znanych obozów Jakuszyckiej Akademii Biegowej. Dodatkowo Kuba zna okolicę i tamtejszą infrastrukturę.

W Livigno, w trakcie naszego pobytu – w weekend 29.11 – 01.12.2019 – rozpoczyna się najbardziej prestiżowy cykl biegów narciarskich Visma Ski Classics. Dzięki temu właśnie przykłada się tam wielką wagę do przygotowania tras biegowych w tym okresie. W sobotę chętni mogą wystartować w masowym biegu Sgambeda, a w piątek zobaczyć, jak startują profesjonaliści. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi, jaki panuje w regionie (często określanym mianem „Małego Tybetu”), w Livigno trenuje wiele ekip sportowych i zdarza się je spotkać na tamtejszych trasach.

Dla dopełnienia tej włoskiej przygody, przygotujemy też dla Was ciekawe propozycje spędzania czasu wolnego od biegania… Poza, oczywiście, zakupami w strefie bezcłowej!

Miejsce i termin

Livigno, 22 listopada – 1 grudnia 2019

Forma

Spotykamy się w Livigno na obozie sportowym, gdzie codziennie pod okiem doświadczonego trenera odbywamy zajęcia na nartach biegowych. Biegamy techniką klasyczną, jednak w przypadku dużego zainteresowania techniką łyżwową, rozważymy zmiany w planach treningowych. (Proszę zgłaszać taką chęć w uwagach w formularzu zgłoszeniowym oraz Jakubowi Mrozińskiemu – nr tel, w sekcji „Kontakt”). Ze względu na tamtejszy specyficzny mikroklimat, proponujemy jeden trening dziennie dobrany indywidualnie do możliwości, umiejętności i samopoczucia uczestników.

Trener

Zajęcia poprowadzi Jakub Mroziński. Kuba od wielu lat planuje i prowadzi zajęcia szkoleniowe na biegówkach. Założyciel szkoły narciarstwa biegowego StartSki, współtwórca Jakuszyckiej Akademii Biegowej, odpowiedzialny w pełni za szkolenia. Trener nowopowstałego zespołu sportowego StartSki.pl Team. Z sukcesami startuje w wielu zawodach, na poziomie amatorskim osiąga najwyższe miejsca w narciarstwie biegowym i nartorolkach w Polsce.

Dla kogo jest ten wyjazd...

Zapraszamy osoby, które:

  • mają dobrą kondycję, systematycznie uprawiają sport wytrzymałościowy – wspomniany specyficzny mikroklimat jest typowy dla znacznie wyższych gór, co sprawia, że szybciej się męczymy, a typowy trening staje się przez to bardziej wymagający
  • sprawnie poruszają się na nartach biegowych, pewnie czują się na zjazdach
  • posiadają własny sprzęt

Cena 360 euro

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w komfortowych warunkach i bezpośrednim sąsiedztwie tras biegowych oraz w pobliżu deptaku ze sklepami i restauracjami
  • opiekę instruktorską doświadczonego i wykwalifikowanego trenera
  • ubezpieczenie
  • serwis nart w trakcie obozu
  • dobrą atmosferę

Cena nie zawiera:

  • ewentualnej opłaty startowej za Sgambedę
  • kosztu dojazdu oraz wyżywienia

Dojazd

Do Livigno dojeżdżamy indywidualnie, spotykamy się już na miejscu i tam rozpoczynamy obóz. Na życzenie, kontaktujemy ze sobą osoby dysponujące transportem z osobami poszukującymi transportu.

Szczegóły zakwaterowania

Apartamenty Al Bait da Santin, Livigno. Każdy apartament ma dwie sypialnie, łazienkę i w pełni wyposażoną kuchnię. Takie rozwiązanie zapewnia prywatność, a jednocześnie daje przestrzeń do spotkań i integracji. Większość sypialni jest 2-osobowa, ale dysponujemy też sypialnią 3-osobową. Budynek jest dogodnie zlokalizowany – z jednej strony przy trasach biegowych, z drugiej – przy drodze i w niewielkiej odległości (450m) od sklepów i restauracji.

Wyżywienie

Z doświadczenia wiemy, że coraz więcej osób, szczególnie tych zaangażowanych sportowo, stosuje specjalne diety. Dlatego w kwestii wyżywienia postanowiliśmy nic nie narzucać i zostawiamy Wam wolność. Każdy apartament dysponuje w pełni wyposażoną kuchnią, a w promieniu 450 m od apartamentów znajdują się dobrze wyposażone sklepy, w których można się zaopatrzyć w produkty spożywcze (i nie tylko!) w cenach porównywalnych do Polski (z racji obowiązywania strefy bezcłowej). Niespełna 300 m od miejsca zakwaterowania znajdują się dwa hotele, w których można zjeść śniadanie (w formie bogatego otwartego bufetu), w cenie 8-10 euro. W odległości krótkiego spaceru są również restauracje i pizzerie.

Zapisy

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy. TUTAJ Termin zgłoszeń: do 20 października 2019. Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zadatku (data wpływu środków na konto odbiorcy). Pozostała kwota płatna do 7 listopada 2019 (nr konta w sekcji „Zadatek”) W przypadku przekroczenia limitu osób, decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

Zadatek

Wraz ze zgłoszeniem, najpóźniej do 20 października 2019, należy wpłacić przelewem zadatek (bezzwrotny) w wysokości 90 euro.

Dane do przelewu:

77 1090 1926 0000 0001 4324 3498
START SKI Jakub Mroziński
Ul. Malczewskiego 15/11
58-500 Jelenia Góra

Kontakt

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: obozy.livigno@startski.pl lub pod numerem telefonu +48 794 509 486 (w sprawach organizacyjnych) lub +48 607 732 495 (w sprawach szkoleniowych)

Informacje dodatkowe

Zapisów na Sgambedę uczestnicy dokonują we własnym zakresie i na własny koszt (do 13 października obowiązuje niższa opłata startowa).

Obóz w Livigno - Formularz Zgłoszeniowy

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Sprawy logistyczne i organizacyjne (wyłącznie ws. obozów):

Paulina

+48 794 509 486

obozy.livigno@startski.pl

Sprawy szkoleniowe i organizacyjne:

Jakub Mroziński

mrozinski.jakub@startski.pl