Powrót do strony głównej

Zapraszamy na wspólne otwarcie sezonu biegówkowego 2020/2021!

Obóz w Livigno 20 – 29 listopada 2020

Zgłoszenia w formularzu TUTAJ

Oferta

Spotkajmy się znowu w Livigno! Rozległej dolinie górskiej, znanej z dogodnych warunków do uprawiania sportów zimowych, w której na dodatek często gości słońce. W miejscu, w którym przygotowywanych jest około 35 km tras i w którym, nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych, gwarantowane jest przygotowanie sztucznie naśnieżonej pętli.

Mieszkać będziemy, jak w poprzednim roku, w odrestaurowanym, klimatycznym, górskim domu z początku XX wieku, w przytulnych apartamentach w świetnej lokalizacji! 200 m od tras biegowych i około 2 km od centrum miejscowości, dzięki czemu z jednej strony skorzystamy w pełni z naturalnych walorów górskiej miejscowości, a z drugiej – będziemy mogli z łatwością wybrać się na zakupy lub kolację. Każdy będzie mógł w dowolnym czasie wskoczyć na biegówki – nie będziemy ograniczeni potrzebą dojazdu i związanymi z nią niedogodnościami organizacyjnymi.

Codzienne treningi i szkolenia zaplanowaliśmy w taki sposób (mamy w tym wieloletnie doświadczenie), aby uczestnicy mogli popracować i nad techniką, i nad kondycją. Zadbamy o to, aby przyjemnie się zmęczyć, ale zachować świeżością i czerpać przyjemność z biegania przez cały obóz.

Dzięki specyficznemu mikroklimatowi, jaki panuje w regionie (często określanym mianem „Małego Tybetu”), w Livigno trenuje wiele ekip sportowych i zdarza się je spotkać na tamtejszych trasach. W trakcie naszego pobytu, 27 listopada, na otwarcie Visma Ski Classics 2021, odbędzie się Livigno Pro Team Tempo na 15 km. Będzie więc okazja przyjrzeć się i pokibicować profesjonalistom. Niestety, w tym roku nie odbędzie się bieg otwarty masowy Sgambeda… Ale przygotowujemy już niespodziankę na zapełnienie tej luki.

Dla dopełnienia tej włoskiej przygody, przygotujemy też dla Was ciekawe propozycje spędzania czasu wolnego od biegania… Poza, oczywiście, zakupami w strefie bezcłowej!

Miejsce i termin

Livigno, 20 - 29 listopada 2020

Forma

Spotykamy się w Livigno na obozie sportowym, gdzie codziennie pod okiem doświadczonego trenera odbywamy zajęcia na nartach biegowych. Biegamy techniką klasyczną, jednak w przypadku dużego zainteresowania techniką łyżwową, rozważymy zmiany w planach treningowych. (Proszę zgłaszać taką chęć w uwagach w formularzu zgłoszeniowym oraz pod numerem telefonu podanym w sekcji „Kontakt”.

Opracujemy plan treningowy z uwzględnieniem tamtejszego specyficznego klimatu, a także dobrany do możliwości, umiejętności i samopoczucia uczestników.

Trener

Zajęcia poprowadzi Jakub Mroziński. Kuba od wielu lat planuje i prowadzi zajęcia szkoleniowe na biegówkach. Założyciel szkoły narciarstwa biegowego StartSki, współtwórca Jakuszyckiej Akademii Biegowej, odpowiedzialny w pełni za szkolenia. Trener nowopowstałego zespołu sportowego StartSki.pl Team. Z sukcesami startuje w wielu zawodach, na poziomie amatorskim osiąga najwyższe miejsca w narciarstwie biegowym i nartorolkach w Polsce.

Dla kogo jest ten wyjazd...

Zapraszamy osoby, które:

  • mają dobrą kondycję, systematycznie uprawiają sport wytrzymałościowy – wspomniany specyficzny mikroklimat jest typowy dla znacznie wyższych gór, co sprawia, że szybciej się męczymy, a typowy trening staje się przez to bardziej wymagający
  • sprawnie poruszają się na nartach biegowych, pewnie czują się na zjazdach
  • posiadają własny sprzęt

Cena 400 euro

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w dwupokojowych apartamentach i bezpośrednim sąsiedztwie tras biegowych oraz w pobliżu deptaku ze sklepami i restauracjami
  • opiekę instruktorską doświadczonego i wykwalifikowanego trenera
  • ubezpieczenie
  • serwis nart w trakcie obozu
  • dobrą atmosferę

Cena nie zawiera:

  • kosztu dojazdu oraz wyżywienia
  • ewentualnej opłaty za trasy

Dojazd

Do Livigno dojeżdżamy indywidualnie, spotykamy się już na miejscu i tam rozpoczynamy obóz. Kontaktujemy ze sobą osoby dysponujące transportem z osobami poszukującymi transportu. Mamy już w tym doświadczenie.

Szczegóły zakwaterowania

Apartamenty Al Bait da Santin, Livigno. Każdy apartament ma dwie sypialnie, łazienkę i w pełni wyposażoną kuchnię. Takie rozwiązanie zapewnia prywatność, a jednocześnie daje przestrzeń do spotkań i integracji. Większość sypialni jest 2-osobowa, ale dysponujemy też sypialnią 3-osobową. Budynek jest dogodnie zlokalizowany – z jednej strony przy trasach biegowych, z drugiej – przy drodze i w niewielkiej odległości (450m) od sklepów i restauracji. W obiekcie znajduje się przestrzeń do serwisowania nart oraz szafki na narty i buty.

Wyżywienie

Z doświadczenia wiemy, że coraz więcej osób, szczególnie tych zaangażowanych sportowo, stosuje specjalne diety. Dlatego w kwestii wyżywienia postanowiliśmy nic nie narzucać i zostawiamy Wam wolność. Każdy apartament dysponuje w pełni wyposażoną kuchnią. Najbliższy sklep spożywczy jest oddalony o nie więcej niż 100 m, a najbliższy supermarket – o 650 m. Ceny produktów spożywczych są porównywalne do tych w Polsce. (z racji obowiązywania strefy bezcłowej). Niespełna 300 m od miejsca zakwaterowania znajdują się dwa hotele, w których można zjeść śniadanie (w formie bogatego otwartego bufetu), w cenie 8-10 euro. W odległości krótkiego spaceru są również restauracje i pizzerie.

Zapisy

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy. TUTAJ Termin zgłoszeń: do 19 października 2020. Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zadatku (data wpływu środków na konto odbiorcy). Pozostała kwota płatna do 5 listopada 2020 (nr konta w sekcji „Zadatek”) W przypadku przekroczenia limitu osób, decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

Zadatek

Wraz ze zgłoszeniem, najpóźniej do 19 października 2020, należy wpłacić przelewem zadatek w wysokości 130 euro.

Zadatek podlega zwrotowi w przypadku odwołania obozu z powodu niewystarczającej liczby chętnych, jednak nie podlega zwrotowi przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w obozie. W przypadku odwołania obozu w powodu zaostrzenia środków ostrożności związanych z coronavirusem, zadatek przechodzi na obóz w Livigno w sezonie 2021/2022 lub dowolny obóz w ofercie StartSki (w tym JAB – Jakuszycka Akademia Biegowa) w sezonie zimowym 2020/2021.

Dane do przelewu:

77 1090 1926 0000 0001 4324 3498
START SKI Jakub Mroziński
Ul. Malczewskiego 15/11
58-500 Jelenia Góra

Kontakt

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: obozy@startski.pl lub pod numerem telefonu +48 601 949 696 (w sprawach organizacyjnych) lub +48 607 732 495. (w sprawach szkoleniowych)

Obóz w Livigno - Formularz Zgłoszeniowy

uwagi i zapytania - proszę o kontakt telefoniczny.

* pola obowiązkowe

Sprawy logistyczne i organizacyjne (wyłącznie ws. obozów):

Paulina

+48 601 949 696

obozy@startski.pl

Sprawy szkoleniowe i organizacyjne:

Jakub Mroziński

+48 607 732 495